حضور هیأت سفرای روسی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی

97.9.10B

 

مراسم شروع هفته زبان روسی در گروه زبـان روسـی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با حضور سفرای زبان روسی از دانشگاه کازان روسیه و ریاست دانشکده آقای دکتر رادمرد، رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه خانم دکتر مؤذن‌زاده و مدیر گروه زبان روسی آقای دکتر مصطفوی و استادان و دانشجویان در تالار شریعتی دانشکده ادبیات و علوم انسانی روز شنبه 10 آذرماه 1397 ساعت 10 برگزار گردید.

دکتر مصطفوی مدیر گروه زبان روسی دانشگاه فردوسی در این مراسم تأکید کرد: در طول 10 سال گذشته تلاش دانشگاه فردوسی مشهد همواره برقراری ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای همسایه و اسلامی ازجمله روسیه بوده است که در این امر موفق نیز عمل کرده است.

وی در ادامه ضمن معرفی دانشگاه فردوسی مشهد و جایگاه خوب آن در ایران ادامه داد: اشتیاق به یادگیری در بین دانشجویان ایرانی بسیار زیاد است که امیدواریم در این راستا نتایج خوبی را از این دوره کسب کنیم.

سپس دکتر ایزانلو عضو هیئت‌علمی گروه زبان روسی که تلاش زیادی در دعوت از این هیئت جهت ارتقاء دانش زبانی و دانشجویان گروه زبان روسی دانشگاه فردوسی مشهد بر عهده داشت در سخنان خود در رابطه با ارتقاء روابط و مشترکات فرهنگی دو کشور و نیز نقش زبان در پیوند ملت‌ها اشاره کرد.

خانم دکتر مؤذن‌زاده رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی و مسئول میز روسیه در دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم افتتاحیه‌ این مراسم که در روز شنبه 10 آذرماه 1397 برگزار شد به جایگاه ملی و بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد اشاره نمود و از فرصتی که برای دانشجویان این دانشکده به وجود آمده، تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که این هیئت در مدت اقامت خود بتواند علاوه بر آموزش زبان روسی، دانشجویان را بافرهنگ و ادبیات غنی روسی آشنا کند.

در پایان این نشست پروفسور تاتیانا گنادیونا، سرپرست هیئت سفرای زبان روسی کشور روسیه طی سخنانی به معرفی گروه خود و مجموعه فعالیت‌ها در کشورهای مختلف در راستای آموزش زبان روسی پرداخت.

شایان‌ذکر است هیئت آموزشی زبان روسی متشکل از گروه 5 نفره با سرپرستی پروفسور تاتیانا گنادیونا از دانشگاه کازان است و تا ۱4 آذرماه 97 در گروه زبان روسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به برگزاری کلاس و سمینارهای آموزشی خواهند کرد.


97.9.10A